עסקית, פונדקים ואתרי העדי שבמטבח נופש, וחנויות לחם כוח

הכשרה לביטויי חימום ועוגות עשויה להידרש לתפקידי מעבר כנקב לבצק, טבח טוב אפוי או ביטויים קולינריים נלווים בקיאים בבתי קפה, מטבחי קונדיטוריה עסקית, פונדקים ואתרי העדי שבמטבח נופש, וחנויות לחם כוח. קורסי חימום עשויים להיות חתיכת עדות, שותף לשנתיים או תוכניות הסמכה ארבע שנים לארבע שנים, בין אם תחת מטרייה של ביטויים קולינריים או הכנת וביטויים טובים של מז’ור. תרומות לקורס עשויות להיות תלויים ביום אחד, בלילות, בימי חול או בסוף השבוע.

העדי שבמטבח
העדי שבמטבח

להלן תכנית של רעיונות רגילים המונחים בהכנת קורסים

  • הכנה ייחודית ואלקטיבית
  • מדידות ושינויים
  • קישוט לעוגה
  • ביטויי קונדיטוריה
  • תברואה ותברואה

תקני קורס אפייה

זה בדרך כלל קורס החימום העיקרי, שמאוד סוקר את עצמו בכל תכנית לתארים הקשורים לתואר, והוא כיתה נדרשת. התערובת של לימוד מעבדות ביתיות ומעבדות במטבח בקורס זה נותנת למודחים סקירה של חזרות מטבח סטנדרטיות, ז’רגון קולינרי ואסטרטגיות חימום. ההבנות מכירות מכשירי מטבח רגילים וספציפיים כמו גם חומרה, ותיקונים בהם נעשה שימוש קבוע ותכונותיהם. בנוסף הם לומדים נורמות מיומנות של ניקיון אינדיבידואלי, תברואה בתחנות העבודה ורווחת המטבח הכללית.

קורס תברואה ובטיחות

כיתה זו, חובה בפרויקטים רבים, מסתיימת ממש מחוץ למחבט במהלך חימום לימודים. המחנכים מראים את עיקרי השמירה על מקום עבודה מושלם ובטוח. נורמות פחותות של ניקיון אינדיבידואלי מכוסות בשיעור זה. הבנות נוספות מבינות כיצד לתכנן ולאחסן תיקונים ומוצרים מחוממים שהושלמו בצורה מאובטחת. הבנות יבינו כיצד ניתן לשמור על מרחק אסטרטגי מהיעלמות צולבת של תיקונים שונים בדיוק כחלק מהעלות על הדעת באיומים של תברואה לקויה ורווחה.

קורס קישוט ועיצוב עוגות

קורס חימום זה מתרכז כיצד להכין, למלא, להכין קרח ולהבהיר עוגות. שיעורי הלימוד משלבים קווי מתאר של עוגות אירועים וחתונות ייחודיות. ההבנות מכירות מגוון של אסטרטגיות העשרה תוך שימוש בציפוי, מרציפן, דבק מסטיק ופונדנט עשירים, תוך שימוש בקישוט דיגיטלי, משפך וזו רק ההתחלה. הסטנדרטים והמערכות הצפויים להכין עוגות שכבות מכוסים הן בחקר הבית והן בלימוד מטבח מעשי.

קורס אירועים לעוגות ונורטים

מרבית הכנת הפרויקטים דורשים קורס בעוגות ועינויים אירופיים מסורתיים. באמצעות שיחות ועבודות מעבדה למטבח, עובדות האודיו על הכנת יצירות אמנות קונבנציונאליות והיום כמו עינויים לינצר וסכר ועוגת היער השחור. הבנות להבין כיצד לאסוף מוצרים מחוממים חוזק אלה. יחידה למילוי, ציפוי, ציפוי והעצמת יכולות המתאימות למוצרים מחוממים מפורשים, מתאימה כאן את יכולות הבנות.

קורס לחמים חוזק

בשיעור חובה זה, סטודנטים מקבלים תרשים של ייצור לחם של פורטה ובעלי מלאכה, מאסטרטגיות מוכנות ועד השלמת נהלים. שיעורי הלימוד זוכים באודיסטודיות לעבודה עם קמחים שונים, בדומה לחיטה מלאה ושיפון. הבנות להבין כיצד לתכנן מנות ראשונות של בצק חמוץ ולהכין חלקים של לחם בצק חמצמצה. הבנות בוחנות את התוכניות ששימשו להכנת לחמים בעלי מלאכה רגילים כמו פוקאצ’ות, ויתרה מכך כיצד ניתן לשנות תכניות בנויות כדי להפוך אותן לשל עצמן.

עמדת רמת כניסה קורס

מיקום או מרכז ברמת כניסה הם בדרך כלל תנאי מוקדם בתוכניות חימום. כמה פרויקטים מצפים שהאומנות הסופיות יסיימו את ההכפלה. חוויית עבודה מעשית זו מסתיימת בדרך כלל בשטח, במטבח או בית אוכל של בית ספר, או מחוץ למתחם במטבח עובד שהוא חלק מחנות לחם, אתר נופש או סביבת שכנות קשורה. הערכות ראיות עובדות באופן קבוע על השגת, הכנה, שיפור ויכולות מומחה בסיסיות אחרות.